Aby rozchod tolik nebolel: jak se ohleduplně rozejít s ženou?

Ne všichni muži jsou bezohlední sobci. Pro mnoho z nich city ženy často nehrají roli. Pokud ale patříte k těm, kteří nemají jako zálibu šlapat po citech ženy, pak jsou dnešní řádky určené právě vám. Možná už nejste spokojení ve vztahu, který zrovna máte.

Možná už to delší dobu neklape a třeba si už ani tolik nerozumíte. To se prostě stává, dnes a denně. Chcete-li se s přítelkyní rozejít, můžete na to jít i jinak. Rozchod nemusí nutně skočit rozbitými talíři a nadávkami nesoucími se přes půlku města.

Jak se tedy s ženou rozejít ohleduplně? Máme návod!

Krok první: vyberte místo

Pro rozchod je vždy lepší volit takové místo, kde nebudete jen sami dva. I když je vaše přítelkyně (brzy budoucí) něžná a mírumilovná, nemůžete přesně vědět, co se jí bude poté, až jí oznámíte konec vztahu, odehrávat v hlavě. Nechcete-li riskovat, že dostanete něčím po hlavě nebo odejdete jinak zraněn, pak vyberte takové místo, kde bude více lidí.

Jistota je jistota.

Krok druhý: pozvěte přítelkyni

Dalším krokem je oznámit dané ženě, že se něco chystá. Neměli byste ale znít tak, že plánujete něco obrovského – i když rozchod samozřejmě změna je. Snažte se proto celou věc podat tak, že se toho či onoho dne v tu či onu hodinu sejdete na tom či tamtom místě. V žádném případě nedejte ženě naději doufat v něco lepšího.

Krok třetí: zalichoťte jí

Jo, tohle možná zní trochu matoucně, ale věřte, že vmést ženě do tváře ideálně hned po jejím příchodu do tváře nějakou pochvalu nebo lichotku, je skvělá příprava půdy na to, co bude již brzy následovat. Lichotkou, že jí to sluší nebo že má hezké šaty, ženu dobře naladíte a to je základ úspěchu.

Krok čtvrtý: s pravdou ven

A je to tady. Nejtěžší chvíle, které se ale nevyhnete. A proč byste taky měli, vždyť jste ten rozchod plánovali! Vezměte ženu za ruku a podívejte se jí do očí.

Dejte si načas, prostě jen tak pár vteřin buďte, držte se za ruce a hleďte si do očí. A pak to řekněte. Nahoďte na tvář soucitný úsměv, jako že to vlastně takhle nechcete, ale pro oba to tak bude lepší. A honem s pravdou ven.

Krok pátý: vysvětlujte

Počítejte s tím, že jakmile zpracuje šok, což může trvat jen pár vteřin nebo také několik minut, spustí se na vás lavina otázek. A spolehněte se, že ty otázky přijdou. Proto mějte připravené odpovědi a vysvětlení, protože ho zaručeně budete potřebovat. Pak trpělivě vysvětlujte a vysvětlujte. Chce to čas.

Krok šestý: neslibujte a dejte se na odchod

Nedávejte ženě naděje, že je to jen chvilkový rozmar. Neslibujte jí, že budete alespoň přátelé. Ona asi začne vzlykat, možná vám bude nadávat a třeba i hrozit pěstí. V takový okamžik je načase odejít a vzít do zaječích. Samozřejmě odkráčejte se vší parádou, ať holka ještě více lituje, o co právě ne svojí vinou přišla.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.