Camila Coelho … seznamte se s touhle oblíbenou influencerkou!


Camila Coelho má fanoušky po celém světě. Může se pyšnit základnou asi 8,1 milionů odběratelů. Jak se k takovému úspěchu propracovala?

Kdo je Camila Coelho?

Blogerka, youtuberka zaměřená na fashion a make-up, návrhářka a hvězda Instagramu. Pro tento typ lidí na internetu už existuje označení „influencer“ (člověk, který má vliv na velké množství lidí), což je v případě této brazilské krásky opravdu trefné. Neuvěřitelné však je, že Camila má takovou tržní sílu, že si za jeden sponzorovaný post může účtovat 644.000 korun. Pravda je, že jde o částku ohromující, ale také zaslouženou.

Anketa: Znáte tuto influencerku?

Celkem hlasů: 749

Na sociálních sítích se může o prosazení se pokusit opravdu každý, ne každému se to ale povede. Jak to, že uspěla právě Camila?

Píle a práce

Beauty a fashion guru Camila pochází z Brazílie, v jejích 14 letech však rodina přesídlila do USA. Své miliony sledujících nezískala ze dne na den. Na úplném začátku byla prodavačkou kosmetiky, původně jako brigádnice při studiu, protože nechtěla být finančně závislá na rodičích. Maminka Camily je neuvěřitelně pracovitá a píli a pracovitost pravděpodobně dcera zdědila po ní.

Brzy se od rodiny odstěhovala a své mamince přitom slíbila, že na ní jednou bude pyšná. A tomuto slibu nejen dostála, ale o mnoho jakékoli sny a sliby předčila.

Z prodavačky kosmetiky se vypracovala na pozici make-up artistky značky Dior. V líčení se stále zdokonalovala a v roce 2010 začala nahrávat videa na YouTube. Jen tak, pro své přátele a rodinu. Měla velký úspěch i u jiných lidí, a tak si založila vlastní blog o módě a kosmetice. V té době ještě nikdo netušil, jak velkou sílu budou mít sociální média a blogeři. Ani Camila si nepředstavovala, že by se její koníček jednou mohl stát prací na plný pracovní poměr.

Během 12-ti dnů existence Camilina blogu jej navštívilo zhruba 120.000 návštěvníků, což bylo naprosto ohromující, a to i pro Camilu. A náhle ji začaly oslovovat světově proslulé firmy s nabídkami spolupráce. Najednou se mohla věnovat blogování naplno.

Svět módy a kosmetiky

Svět kosmetiky a módy je úzce propojen, a tak se Camila přestala věnovat pouze kosmetice, ale ve svých příspěvcích se zaměřila i na nejžhavější módní trendy. Její vytrvalost a píle ji vynesla k vlastní módní značce Camila Coelho Collection.

Letos v červnu proběhla první prezentace nové módní značky a obsahovala 60 kousků oblečení. Kolekce je prokazatelně ovlivněna rodnou zemí Camily, takže nechybí brazilské rytmy, hravé barvy, slunce a radost. Camilini fanoušci byli nadšeni.

Cena úspěchu

Za obrovským úspěchem stojí Camilina vůle, vytrvalost a píle, u každého návrhu trávila čas od začátku až do jeho vypracování, velké množství času věnovala managementu a výběru týmu, se kterým nyní dlouhodobě spolupracuje. Na dlouhodobé spolupráci si totiž Camila zakládá, a tak musí mnohé zajímavé nabídky z důvodu vytížení odmítat.

Camila je své práci plně oddaná, nejde jí v první řadě o peníze či slávu, chce, aby její práce měla nějaký přínos. I podle toho posuzuje byznys nabídky, které dostává. Na prvním místě jsou pro ni její fanoušci, chce si zasloužit jejich zájem, a tak vždy přemýšlí o tom, zda by daná spolupráce měla pro fanoušky nějaký přínos. A sama dodává, že mít tak velké množství odběratelů může být i stresující, protože vůči nim cítí zodpovědnost. Pokaždé se několikrát ujistí, že obsah příspěvků je kvalitní a že své fanoušky ovlivňuje jen pozitivním způsobem.

Úspěch Camily a možnost ovlivňovat statisíce i miliony lidí díky sociálním sítím je neuvěřitelná, ale též poukazuje, jak může být nebezpečná. Nicméně v případě Camily se dozvídáme jen samé pěkné a zajímavé informace, a tak se můžeme touto „influencerkou“ klidně nechat ovlivňovat. Nechcete se také zkusit prosadit na sociálních sítích? Jste-li dostatečně pracovití, důslední, věříte v sebe i v to, co děláte, tak proč ne?

 

 

Autor: Martin Liška


Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.