Chodíte do posilovny? A víte, jak se tam správně chovat?

Chodíte do posilovny, protože chcete něco udělat se svojí postavou? Makáte na sobě a trávíte mezi stroji spoustu času? A víte, že i posilovna zastává určitou etiketu?

Mnoho mužů se domnívá, že posilovny a fitness centra jsou jako taková džungle, kam chodí především chlapi, a proto zde nezáleží na tom, jak se chováte. Jste mezi svými, tak jakýpak copak? Pravda je ale na opačné straně. I chování v posilovně má svá pravidla. Znáte je?

Pravidlo první: tady se nemele, ale dře!

Co se chodí dělat do posilovny? Makat! Co se rozhodně nechodí dělat do posilovny? Tlachat! Chlapi, kteří chodí do posilovny už nějaký ten pátek, na užvaněnce koukají skrze prsty. A proč? Protože tady se nemele, tady se dře!

Pokud si chcete povídat a řešit kraviny, zajděte si někam na kafíčko, rozhodně ne do fitka nebo do posilovny. V posilovně se chcete soustředit na cvičení a pečlivé provádění jednotlivých cviků. Nikdo se nechce nechat rozptylovat kecáním druhých.

Pravidlo druhé: mobily jsou ztišené

Běžným zvykem je, že v posilovně hraje do ucha hudba. Hudba při cvičení dokáže nabudit a motivovat. Jinak je tam ale klid. Když si chcete pustit svojí hudbu, pak jedině do sluchátek. V posilovně má být zkrátka klid, aby se každý mohl na cvičení soustředit.

Jestli vám zkušení návštěvníky fitka či posilovny něco neodpustí, pak to bude zvonění mobilního telefonu, cinkání SMS zpráv nebo pískání zpráv z Facebooku či jiné sociální sítě. Takže pravidlo zní jasně: mobil buď úplně vypnout, nebo ztišit!

Pravidlo třetí: tady se neokouní!

Do fitka se chodí makat. Jestli se tu něco nedělá, pak je to civění a okukování ostatních. Platí zde nepsané pravidlo, že se na ostatní nekouká. Každý si má všímat sám sebe, ne se zvědavě rozhlížet a okukovat, jestli ten či tamten dělá tolik či tolik zdvihů.

Věřte, že nikdo nemá rád, když ho někdo pozoruje zrovna ve chvíli, kdy se snaží soustředit na provedení některého cviku.

Pravidlo čtvrté: žádné natáčení!

Myslíte si, že budete za borce, když si do posilovny přitáhnete mobil a začnete se natáčet nebo fotit před zrcadlem ve sportovním hábitu, že jste největší frajer světa? Tak to ani omylem. Mezi pravidelnými návštěvníky, kteří sem skutečně chodí dřít a makat na sobě, budete tak akorát za blbečka, co si spletl fitko s modelingem a hraje si na něco, co vlastně není.

A úplně nejlepší jsou ti rádoby borci, co sotva zvednou činku, ale fotí se jak největší mistři, kteří si bez problému dávají velkou váhu. Ti jsou ve fitku všem ostatním tak akorát pro smích. Fakt.

Pamatujte, že do posilovny se chodí cvičit. Nechodí se sem posedávat na lavičce a čumět do telefonu – a věřte, že se takoví jedinci najdou. Sotva udělají pár bech-pressů a pak stráví zbytek času zahledění do mobilu, kde v tom lepším případě s někým chatují, nebo v tom horším případě upravují fotky z gymu na Instagram či jiné sociální sítě.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.