Hodinky dražší než ten nejluxusnější sporťák? Žádný problém!


V tomto článku vám představíme nejdražší hodinky na světě. Některé z nich se staly též těmi nejkrásnějšími náramkovými hodinkami v historii, ty nejdražší musíte umístit do kapsy obleku. Pokud na koupi takových kousků nemáte finance, stejně není špatné o jejich existenci vědět. Ceny jsou vskutku šokující, a to nemluvíme o hodinkách, které se topí v záplavě diamantů.

Chopard L.U.C All-in-One „Janus Watch“ (374.000 liber)

Hodinky Chopard jsou jedny ze známých velikánů v oblasti hodinářství. Zařízení L.U.C All-in-One spojuje exkluzivitu s tradicí. V každé řadě bylo vyrobeno vždy pouze 10 kusů hodinek. Jsou inspirovány římským bohem Janusem a známé svými „dvěma tvářemi“, mají totiž dva ciferníky. Samozřejmě tím výbava nekončí, zahrnuje například věčný kalendář, astronomické údaje či složitý rotační mechanický systém… Jisté je, že za „božský vliv“ je těžké stanovit adekvátní cenu.

Anketa: Koupili byste si tak drahé hodinky?

Celkem hlasů: 528

Maitres Du Temps Chapter One Round Transparence (404.000 liber)

Tick-Tock Maitres du Temps jsou známí tím, že spojují některé z nejlepších hodinářů na světě, aby spolupracovali na nových modelech. Výše zmíněný kus je kombinací idiosynkratického designu a měnící se školy hodinářství. Nemluvě o 18 karátovém pouzdru z červeného zlata a rytí v limitované edici 11 vyrobených kusů.

Christophe Claret DualTow Night Eagle (445.000 liber)

Kdyby měl Batman hodinky… Čas je odměřován na dvou otáčivých řemenech a pohyb zajišťuje chronograf se speciálním převodovým systémem. Jsou vybaveny také „tourbillons“, což je mechanismus, který pomáhá vyrovnat se s gravitací uvnitř hodinek. Vkus trochu kazí 65 drahokamů, které se třpytí v tmavém designu.

George Daniels Co-Axial Chronograph (463.000 liber)

Mile vkusný, klasický a minimalistický styl oproti ostatním hodinkám na našem seznamu. George Daniels během svého života produkoval pouze několik desítek hodinek, ale jeho nedocenitelný přínos byl vynález systému koaxiálního typu, který později prodal společnosti Omega.

Bulgari Magsonic Sonnerie Tourbillon Watch (464.000 liber)

Hodinky jsou výsledkem koupě švýcarských hodinek Gerald Genta italskou klenotnickou společností Bulgari. Výrobek obsahuje ultra komplikované funkce a řadu zvonkoher. Kromě dopadu na vaše zápěstí si také procvičíte mozkové funkce, až si s hodinkami začnete „hrát“ a různě je nastavovat.

Ulysse Nardin Hannibal Minute Repeater Tourbillion (571.000 liber)

Hodináři jsou zřejmě dobří znalci římské kultury. Zde máme pro změnu odkaz na Hannibalovu válku. Hodinky jsou velmi extravagantní díky rytině, ale nejen to. Každá součástka je vyrobena ručně. Složité funkce a skvělý design vám zajistí velké vzrušení i v malých hodinkách.

Franck Muller Aeternitas Mega 4 (1,8 milionů liber)

Díky 36 komplikovaným funkcím, 1.483 individuálním komponentám a 1.000letému kalendáři i dalším specifickým nastavením mají tyto hodinky velký potenciál nechat vás v naprostém zmatku. Jde o inženýrsko-hodinářskou práci švýcarských mistrů a bez podrobného manuálu se asi neobejdete.

Louis Moinet Meteoris Collection (3,5 milionů liber)

Kolekce pojmenovaná po slavném otci chronografu z 18. století obsahuje 4 hodinky doplněné drahými kameny a kousíčky meteoritů integrované do číselníků. Každý kousek obsahuje částečky jiného meteoritu, a je zde i 180 milionů let starý kus planety Mars, který dopadl na Zemi. Jste-li pořádný Marťan, kolekci rozhodně nenecháte bez povšimnutí.

Patek Philippe 1518 ref. 1518 in Steel (8,9 milionů liber)

Hodinky byly představeny v roce 1941 a šlo o první výrobek s věčným kalendářem a chronografem. Jsou neuvěřitelně složité, velmi vzácné a historicky významné. Jde prostě o největší hit ve všech oblastech hodinářské práce.

Paul Newman Rolex Daytona (13.500.000 liber)

Hodinky s vyrytým nápisem „Jezdit opatrně“ odkazují na Newmanovu lásku k závodění. Paul Newman byl známým fanouškem a sběratelem značky Rolex, ale nikdo netušil, že jím věnované hodinky dosáhnou v aukci takovéto ceny. V té době šlo o nejdražší náramkové hodinky, které kdy byly vyrobeny. Dokud…

Patek Philippe Grandmaster Chime (24,1 milionů liber)

Po pětiminutové válce v dražbě hodinky porazily Paul Newman Rolexky. Za přemrštěnou cenu ovšem dostanete technicky hodinky dvoje. Můžete využít dva číselníky (jeden je na zadní straně hodinek) a dalších 20 různých funkcí.

Breguet Grande Complication Marie-Antoinette (25 milionů liber)

Zdá se, že právě tyto hodinky jsou oficiálně těmi nejlepšími a nejdražšími na celém světě. Práce na hodinkách začaly objednávkou tajemného milence bývalé francouzské královny v roce 1782. Vnější sklo je obaleno zlatem a uvnitř najdete nejrevolučnější mechanismus té doby. Na konci 20. let minulého století byly hodinky naposled ukradeny z muzea v Jeruzalémě a objevily se až v roce 2007. Dnes jsou uzamčeny v muzeu L. A. Mayera a čekají, až tam napochodujete s kufrem plným peněz.

Vybrali jste si model, který bude zdobit vaše zápěstí či zápěstí vašeho manžela? Skvěle! Zřejmě už všeho ostatního máte dostatek, jen doufejte, že lidé kolem budou schopni docenit náramkovou garáž plnou aut.

Autor: Karel Mareš


Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.