Hodinky jsou ozdobou zápěstí: jak vybrat ty pravé?

Hodinky již dávno nejsou jen ukazatelem času. Jsou i módním doplňkem a ozdobou, se kterou se můžete pochlubit. Pánské hodinky slouží jako praktický i estetický doplněk. Jenže jak a podle čeho vybrat ty pravé?

Podle čeho se rozhodnout jen pro ty jedny jediné? Jaká kritéria sledovat při výběru? Nezoufejte, pokud si s výběrem hodinek nevíte příliš rady. Od toho jsme tu my – a rádi vám poradíme!

Podle čeho a jak vybírat pánské hodinky?

Na pánské hodinky rozhodně nelze pohlížet jako na obyčejný doplněk. Mezi muži jsou hodinky něco jako chlouba. Čím luxusnější a dražší model, tím jste mezi ostatními více cool.

Proto je potřeba vybírat pečlivě a dát si záležet, kterým kouskem ozdobíte své zápěstí. Nyní už vám poradíme, jak díky několika jednoduchým trikům vybrat ty nejlepší hodinky právě pro vás.

Důležité jsou funkce

Funkce dělají hodinky. Vzhled sice hraje svou roli, ale funkce jsou to, co dělá hodinky hodinkami. Dnešní hodinky toho umí daleko více, nežli jen ukazovat čas – i když je pravda, že tohle je jeden z hlavních důvodů, pro které si hodinky kupujeme.

Co třeba takové stopky, zobrazení aktuálního data nebo informace o časových pásmech? To jsou věci, které při běžném životě určitě využijeme. Stejně tak i zobrazení teploty nebo informace o vlhkosti vzduchu. Ano, tohle všechno moderní hodinky umí, tak proč toho nevyužít, když je tu ta možnost?

Vzhled hraje svou roli

A jsme opět u toho – často omílaný vzhled, o kterém si mnozí myslí, že je při výběru hodinek klíčový. Ano, je pravda, že designu si všimnete na první pohled. Ne nadarmo se ale říká „nesuď knihu podle obalu“.

Proto byste se neměli nechat zlákat prvním dojmem. Pokud vás některé hodinky svým designem zaujmou či dokonce nadchnou, sledujte i jejich funkce a zajímejte se o to, co vlastně umí. Design hraje svou roli, ale rozhodně není nejdůležitější – nejste přece slečinky, aby vám šlo jen o pěknou fasádu, no ne?

Materiál udává kvalitu

Do třetice všeho dobrého bude řeč o materiálu. Mnoho mužů materiál neřeší a to není tak úplně dobře. Uvědomte si, že hodinky budete na svém zápěstí nosit každý den. Co z toho plyne? Jediné: musí prostě něco vydržet!

Nebojte se proto do hodinek investovat. Vyhněte se laciným modelům z nekvalitního plastu. Když už plast, pak jedině vysoce odolný, který vás nenechá ve štychu. Luxusní hodinky se pyšní páskem z pravé kůže – pěkně vypadá a dlouho vydrží.

Příležitost rozhoduje

Jedním z hlavních faktorů při výběru hodinek může být příležitost, kam dané hodinky budete nosit. Spoléhat se můžete i na svou povahu a životní postoj. Sportovně založení muži totiž budou vybírat v úplně jiné kategorii nežli elegáni se smyslem pro ležérnost a ty nejmenší detaily.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.