I muži se umí oblékat! Jaké základní kousky váš šatník nutně potřebuje?

Že pouze ženy ovládají pravidla oblékání? Omyl! V poslední době stále více mužů ženám dokazuje, že i oni umí správě sladit jednotlivé kousky a vytvořit outfit, který vážně stojí za to.

A to je dobře! Chcete-li se oblékat moderně a stylově, pak k tomu potřebujete správný arzenál v šatníku. Když totiž vaše šatní skříň nebude obsahovat kousky, které patří k naprostému základu, pak jen stěží vytvoříte perfektní look moderního muže!

Má váš šatník všechno, co potřebujete?

Ačkoli si stále více mužů dává záležet na svém zevnějšku, pokud bychom otevřeli šatní skříň většiny z nich, nenašli bychom v ní ani polovinu toho, co každý moderní muž potřebuje.

A možná je to i váš případ. Sice se snažíte na své okolí působit upraveně a trendy, ale v podstatě nemáte z čeho tvořit. A z vody se vaří hodně špatně.

Teď si tedy položte jednu základní otázku: má váš šatník všechno, co potřebujete?!

Základní prvky v šatníku

Nebudeme to už nadále zdržovat a zbytečně protahovat. Místo toho se podíváme na základní prvky každého pánského šatníku. Po přečtení následujících řádků si sáhněte do svědomí, jestli jste na tom dobře, nebo jestli vaše šatní skříň nepěkně zaostává…

Džíny

Džíny jsou základ, na kterém se dá stavět. Máme tím samozřejmě na mysli kvalitní a dobře padnoucí džíny, ve kterých vypadáte dobře. Najít sice alespoň jedny takové dá mnohdy hodně práce, ale když se povede, máte vyhráno.

Džíny unosíte všude, dají se hravě kombinovat s mnoha dalšími prvky a hodí se jak pro neformální, tak i lehce formální příležitosti.

Svetr

Hned na začátek nutno dodat, že mluvíme o kvalitním svetru – nikoli o něčem, co se za svetr jen vydává, ale dávno to nemá žádný tvar, sem tam odněkud vyleze nitka a o původních barvách už nemůže být řeč.

Kvalitní svetr je klasika s velkým K, kterou unosíte při celé řadě příležitostí. Můžete si ho vzít ke košili s límečkem, můžete si ho obléknout na tílko, zkrátka si s ním lze šikovně vyhrát.

Košile

Košile bezesporu patří do šatní skříně každého muže, o tom nemusí být sporu. Upřímně existuje jen málo natolik univerzálních věcí, jako je právě košile. Tu totiž unosíte jak k obleku, tak i k obyčejným džínům.

A když už jde o košili, pak berte v potaz, že pouze jedna nestačí – a to ani omylem. Správný muž by jich měl mít po ruce hned několik a to i v různých barvách. Klasikou je bílá košile, ta nesmí chybět. Pokud jde o další kousky, tam už se v otázce barev nemusíte držet zkrátka.

Sako

Posledním kandidátem je sako. Ani to nesmí modernímu muži chybět. I v tomto případě je samozřejmě řeč o dobře padnoucím saku, do kterého možná budete muset investovat, ale věřte, že se to rozhodně vyplatí. Správné sako je takové, které vám sedí jak v rukávech, tak i ve své délce, jež by měla být lehce přes zadek.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.