Jak poznáte, že váš osobní trenér nestojí za nic?

Rozhodli jste se na sobě zapracovat a dát si pořádně do těla? Vybudovat fyzičku a vyrýsovat svaly? A zaplatili jste si osobního trenéra, abyste ve fitku či posilovně neudělali něco špatně? Dobře! Mít parťáka na cvičení rozhodně není k zahození. Nejenže vás dokáže motivovat, ale především vám ukáže, jak se jednotlivé cviky správně provádí.

Co když si ale platíte trenéra, který stojí za houby?

Znamení první: pořád jen kecá a kecá

Do fitka chodíte z jednoho naprosto jednoduchého důvodu: chcete cvičit, posilovat, trénovat a zdokonalovat se. Nejste tu od toho, abyste se opírali o stroj a tlachali. Máte-li trenéra, který místo rad a doporučení pořád jen mele pantem, pak je asi něco špatně.

Někteří muži mají raději při cvičení klid, maximálně ocení radu, která není k zahození. Ale nejste přece ženské, abyste drbali, tlachali a řešili různé věci okolo. Na cvičení se pak nesoustředíte a peníze za trenéra nevyhazujete za motivaci, ale za kecy. A to určitě nechcete.

Znamení druhé: nerespektuje vaše hranice

Každý člověk je pořád jenom člověk. Ačkoli do fitka chodíte proto, abyste posunovali své hranice a překonávali sami sebe, někdy nastane moment, kdy už jednoduše nemůžete.

Nebo kdy je něco nad vaše možnosti a tělo vám jasně dává červenou, že pokračovat dál už fakt nemá cenu. Tady je na místě, aby trenér rozpoznal, kdy je toho na vás už hodně a v takový okamžik trénink buď zmírnil, nebo úplně ukončil.

Je-li to naopak a váš osobní trenér nerespektuje, když dosáhnete své hranice a i přesto vás žene nad rámec vašich možností, pak zvažte, jestli skutečně s takovým člověkem chcete i nadále spolupracovat.

Znamení třetí: je přehnaně sebevědomý

Většina osobních trenérů na sobě maká, protože tak jdou příkladem svým klientům. A je to tak naprosto v pořádku. Jenže mnohým svaly stoupnou až příliš do hlavy a podepíše se to na jejich chování.

Jasně, pokud má co ukázat a jeho svaly jsou pevné jaké skály, pak je jasné, že se chce pochlubit. Nesmí to ale přehánět. Někteří trenéři se ale chovají arogantně a povýšeně, ke svým klientům přistupují nadřazeně a považují je za něco mnohem méně, nežli jsou oni.

A vedle takového člověka se vám bude horko těžko budovat nějaká fyzička, když vás bude neustále shazovat, co myslíte?

Znamení čtvrté: nemáte žádné výsledky

Chodíte už nějakou dobu do posilovny, kde na sobě tvrdě dřete a myslíte si, že pro sebe děláte maximum, ale na vašich výsledcích to není ani trochu vidět? V tom případě bude si někde něco špatně, nemyslíte?

Pokud máte za sebou spoustu dřiny, ale svaly na těle nebudujete a k tomu všemu se od svého trenéra dozvíte, že je to vaše vina, protože nemakáte dostatečně, pak se zamyslete, jestli náhodou nebude chyba někde jinde, nežli ve vás.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.