Jaké jsou ty nejluxusnější značky? Znáte je? Máte je doma?


Možná si budete říkat, že žebříček nejhodnotnějších značek nejde stanovit objektivním způsobem, protože každá značka má pro různé osoby odlišnou hodnotu. Proto se marketingová společnost Interbrand rozhodla analyzovat finanční sílu jednotlivých značek, jejich pozici na daném trhu a také oblíbenost u kupujících. Jak si tedy nejvýznamnější luxusní značky vedly?

Burberry – 8. místo

Osmou nejhodnotnější značkou je Burberry. Celková hodnota činí za loňský rok 5,205 miliard dolarů, což v přepočtu činí 119 miliard korun českých. Navíc tato značka zaznamenala meziroční růst na úrovni čtyřech procent, takže díky tomu může zaujmout krásné 96. místo v žebříčku nejhodnotnějších značek napříč všemi odvětvími.

Tiffany & Co. – 7. místo

Anketa: Kterou značku máte nejraději?

Celkem hlasů: 1336

Tiffany & Co. zaujímá 94. místo v žebříčku nejhodnotnějších značek napříč všemi odvětvími, a to s celkovou hodnotu 5,335 miliard dolarů. V českých korunách představuje tato částka sumu přesahující 122 miliard. Meziročně zaznamenala pětiprocentní pokles hodnoty, protože se v roce 2018 nacházela na 83. místě v globálním hodnotovém žebříčku.

Dior – 6. místo

Na šestém místě našeho žebříku luxusních značek se nachází Dior s celkovou hodnotou 6,045 miliard dolarů. To v přepočtu představuje částku přesahující 138 miliard českých korun. Díky šestnácti procentnímu růstu hodnoty aktuálně Dior zaujímá 82. místo v globálním žebříčku nejhodnotnějších značek.

Cartier – 5. místo

Značka Cartier se sice v globálním žebříčku propadla o jedno místo, protože v roce 2018 byla na 67. místě a nyní je až na 68. místě. I přes tento fakt však zaznamenala růst hodnoty okolo 7 %, což se poněkud neshoduje s propadem v celosvětovém seznamu nejhodnotnějších značek. Aktuálně má Cartier hodnotu 8,192 miliard dolarů, což je v českých korunách asi 187 miliard.

Gucci – 4. místo

Gucci je překvapivě 33. nejhodnotnější značkou napříč všemi sektory průmyslu a obchodu, a to s hodnotou 15,949 miliard dolarů. V přepočtu s jedná o částku převyšující 365 miliard českých korun. Díky růstu hodnoty na hranici 23 % se také Gucci stala nejrychleji expandující značkou na světě.

Hermes – 3. místo

Třetí místo na pomyslných stupních vítězů obsadila značka Hermes nacházející se na krásném 28. místě v globálním žebříčku nejhodnotnějších značek. Hodnota této značky k dnešnímu dni činí 17,92 miliard dolarů, což je pro představu částka přibližně 410 miliard českých korun. Hermes navíc zaznamenal meziroční nárůst hodnoty ve výši 9 procent.

Chanel – 2. místo

Na druhém místě se umístila světoznámá značka Chanel, která se v roce 2019 umístila na krásném 22. místě v globálním žebříčku nejhodnotnějších značek. Celková hodnota za minulý rok činila ohromujících 22,134 miliard dolarů. To je v českých korunách částka atakující hranici 508 miliard. Chanel se opravdu daří, neboť zaznamenala meziroční nárůst hodnoty okolo 11 %.

Louis Vuitton – 1. místo

Na prvním místě se umístila luxusní značka z Francie, a to Louis Vuitton. Její celková hodnota za rok 2019 činila 32,223 miliard dolarů, což je v přepočtu 738 miliard korun. Navíc zaznamenala i meziroční růst hodnoty na úrovni 14 procent. Právě tyto dvě hodnoty udělaly z Louis Vuitton nejhodnotnější luxusní značku na světě, která se neztratí ani v globálním žebříčku. Tam totiž obsadila v tvrdé konkurenci 17. místo.

Překvapilo vás vítězství Louis Vuitton anebo jste očekávali triumf jiné značky? Louis Vuitton a Gucci si navíc jako jediné zmiňované značky zachovávají svou hodnotu už přes 20 let.

Autor: Lenka Svobodová


Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.