Jdete na pivo? Poznejte důvody, pro které pití piva prospívá zdraví!

„Ty už jdeš zase na pivo? No to už si snad ze mě děláš srandu!“ – slýcháváte podobná slova pravidelně, nebo dokonce až nezdravě často? Ženy mají tendence svým partnerům slabost pro zlatavý mok vyčítat. A to je škoda, protože pití piva ve skutečnosti prospívá zdraví.

Chcete prozradit jak?

Pivo může mít dobrý dopad na zdraví

Dnešním článkem vás rozhodně nechceme nabádat k tomu, abyste do sebe bezhlavě a bez rozmyslu klopili jeden půllitr piva za druhým. Je tím samozřejmě myšleno pití piva v rozumném množství – což je podle odborníků jeden půllitr piva denně.

Přesto chceme poukázat na to, že ačkoli vám pivo vaše partnerky, manželky nebo dokonce milenky často vyčítají, má na vás tahle zlatavě zbarvená dobrota s pěnou ve skutečnosti pozitivní dopad.

V čem tedy pivo (v rozumné míře) prospívá zdraví?

Čistí ledviny

Napadlo by vás někdy, že může mít pití piva dobrý vliv na fungování ledvin? Konkrétně bychom měli mluvit o jejich čištění a pročišťování se, což skvěle funguje jako prevence proti vzniku ledvinových kamenů.

Odborníci v tom mají jasno: jedno pivo denně dokáže snížit riziko vzniku ledvinového kamene až o 40 %, což rozhodně není málo. Proto si v rámci svého zdraví klidně každý den pochutnejte na jedné vychlazené lahvince!

Bojuje proti cukrovce

Málokdo si uvědomuje, že je tahle (lidmi často přezdívaná sladká) nemoc ve skutečnosti poměrně nebezpečná, proto cukrovku mnohdy berou na lehkou váhu a to je samozřejmě špatně.

Věděli jste, že pivo snižuje riziko vzniku cukrovky druhého typu a to až o 25 %? A stačí pro to udělat jen velmi málo: vychutnat si jedno až dvě pivka každý den, což není obětování se, ale odměňování se, nemyslíte?

Dodává energii

Oblíbený zlatavý nápoj, kterému jen málokterý muž dokáže odolat, je přínosem právě díky svému obsahu.

Pivo totiž obsahuje cenné látky a složky, díky kterým ho můžeme považovat za skvělý zdroj energie. Najdete v něm například sacharidy, bílkoviny, kyselinu listovou nebo vitamíny skupiny B – a všechno tohle dohromady z něho dělá skvělý nutriční nápoj.

Zpevňuje kosti

U obsahu piva ještě chvíli zůstaneme a zmíníme se o tom, že v sobě mimo jiné obsahuje také křemík. O křemíku je známo, že má vliv na kvalitu našich kostí.

Pokud je v těle křemíku nedostatek, kosti začnou střádat. Když si v tento okamžik dáte dvě a dvě dohromady, pak vám z toho vyjde, že je pití piva dobrý nápad i z hlediska pevných kostí. Pivo slouží jako prevence proti vzniku osteoporózy.

Snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Na závěr ještě jedna třešnička na dortu a tou je skutečnost, že jedno až dvě pivka denně pomáhají snižovat riziko vzniku Alzheimerovy choroby a to o celých 20 %. Pokud si tedy bez výčitek dáte jedno nebo dvě piva denně, snížíte tak své šance, že u vás tahle lidmi obávaná nemoc propukne.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.