Nabijete se energií a vyčistíte si hlavu – proč stojí za to zacvičit si hned po ránu?

Zatímco někteří po ránu vyspávají do poslední možné minuty (nežli se ozve budík a nemilosrdně tak ukončí jejich snění), jiní místo toho nařizují budík alespoň o hodinu dříve a získaný čas využívají ke cvičení.

Ani jedna strana tu druhou nechápe. Příznivci sportování (hned po ránu) odsuzují ty, kteří vyspávají a lidé, kteří dávají přednost co možná nejdelšímu spánku, zase nepobírají, co ty blázny dokáže hned po ránu vyhnat z pelechu a donutit je si zacvičit.

Proč stojí za to cvičit hned ráno?

Možná patříte k těm spáčům a vlastně si sami sebe ani neumíte představit, jak ještě před budíkem děláte kliky nebo si (nedejbože, takový rozmar!) jdete chvilku po probuzení zaběhat. A přeci jen byste se o to měli alespoň pokusit. Známe totiž důvody, pro které stojí za to najít si na cvičení čas hned ráno. Uvidíte, že to stojí za to!

Důvod první: nabijete se energií

Možná to bude znít nelogicky, ale skutečně je tomu tak. Ačkoli si třeba nedokážete představit, jak by vás cvičení hned po ránu mohlo doslova nadupat energií, jakmile to jednou zkusíte na vlastní kůži, dáte nám za pravdu.

Ne nadarmo jsou ranní rozcvičky nedílnou součástí programu mužů v armádě – i tam totiž vědí, že ranní cvičení tělo nabije energií, ze které pak bude čerpat po celý den.

Důvod druhý: nebudete muset čekat

Nezáleží na tom, jestli se hned po ránu vydáte do posilovny, fitness centra nebo si třeba jen půjdete zaběhat. Hned po ránu je totiž daleko menší šance, se někde budete muset čekat. V posilovně po ránu zpravidla nebývá narváno, což se týká i fitness center, takže budete mít stroje k dispozici bez zdlouhavého a nudného čekání.

Důvod třetí: vyčistíte si hlavu

V dnešní době je kolikrát opravdu náročné vyhnout se stresu a ne každému z nás se to povede. Když si ráno najdete čas na cvičení, krásně si hlavu vyčistíte a zbavíte se tak nežádoucího stresu, který ve vašem těle tiše páchá jednu neplechu za druhou a ty vás jednoho dne tak či onak dostihnou.

Důvod čtvrtý: nastartujete metabolismus

Cvičením obecně podporujete hubnutí, což je dávno známý fakt. Zde je proto dobré se zamyslet, proč je lepší cvičit hned ráno, nežli třeba v šest hodin večer.

Vysvětlení? Jednoduché! Zacvičte si hned ráno a nakopněte svůj metabolismus do akce. Skvěle ho tak nastartujete a udržíte ho v lepším chodu i na několik následujících hodin. Tím podpoříte spalování tuků a hubnutí.

Důvod pátý: budete pozornější

Zatímco některým lidem to tzv. pálí hned po probuzení a ani kvůli tomu nemusí hnout prstem, jiným naopak trvá třeba i celé dopoledne, nežli se jejich mozek dostane na použitelné otáčky. I v tomhle cvičení pomůže, protože díky němu budete soustředěnější a pozornější.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.