Nestačí vám plat? Tipy jak si vydělat peníze navíc

Nevyjdete s penězi? Nebo máte pocit, že vám vaše měsíční výplata nestačí? Místo toho, abyste při pohledu na výplatní pásku (nebo bankovní konto v den výplaty) měsíc co měsíc fňukaly jak malé holky, raději přidejte ruku k dílu a vydělejte nějaké peníze navíc.

Nemusí to být balík ani ranec, každá koruna se hodí. I malým dílem lze přispět do rozpočtu, tak proč to nezkusit, když je v dnešní době tolik možností?

Peněz není nikdy dost: tipy jak si vydělat i při práci

Sice se říká, že peníze kazí člověka a narušují charakter, ale být bez nich je daleko horší. Peníze jsou zkrátka potřeba, ať si o tom myslíte cokoli.

Máte-li pocit, že vám vaše výplata nestačí, nebo pokud s penězi nedokáže vyjít, pak není nic lepšího, nežli najít způsob, jak přispět do kasičky. A věřte, že možností je hned několik – stačí si mezi nimi vybrat!

Tip první: zbavte se zbytečností

Každý z nás má kolem sebe věci, které už nepoužívá a tím pádem nepotřebuje. Na takové věci se doma jen zbytečně práší, nebo zabírají místo. Obojí je špatně. Určitě i vy u vás doma najdete věci, pro které již nějakou dobu nenacházíte využití, ale přesto je skladujete. Zbytečně.

Je úplně jedno, jestli půjde o herní konzoli, na kterou nemáte čas, jestli půjde o kávovar, který leží skladem, protože dáváte přednost klasice nebo jestli půjde o mobilní telefon, který jste nahradili novějším modelem. Všechny tyhle věci se dají prodat – někomu ještě poslouží a vy na tom vyděláte.

Tip druhý: darujte krev nebo sperma

Muži si mohou nějakou tu korunu přivydělat i tím, že darují své sperma. Ačkoli testy, které jsou poměrně přísné, neprojde úplně každým, jakmile dostanete možnost darovat, rozhodně nám dáte za pravdu, že to budou docela příjemně vydělané peníze, ne?

Další možností je darovat krev. Dárců krve je i přes stále se rozšiřující seznamy stále málo a krevní banky každého dalšího vhodného kandidáta vítají všemi deseti.

Tip třetí: prodávejte svá díla

Vydělat se dá i tím, že prodáte svá díla – potažmo výrobky. Umíte pracovat se dřevem? Prodejte se! Umíte vytvářet webové stránky? Nabídněte se! Píšete jako Shakespeare? Dejte o sobě vědět!

Každému z nás jde sice něco jiného, ale každý určitě najde alespoň jednu věc, ve které je dobrý. Pokud z toho lze něco vytřískat, byla by škoda, toho nevyužít, co myslíte?

Tip čtvrtý: staňte se hodinovým manželem

Každý moc dobře ví, co je hodinový manžel. Takový člověk nabízí svůj um a dovednosti, které lze využít v běžném životě.

Hodinový manžel umí vyčistit odpady, poradí si s rozbitou pračkou, bez mrknutí oka spraví osvětlení nebo přidělá topení. Pokud si věříte na podobné dovednosti, vytvořte si inzerát a dejte o sobě vědět. Uvidíte, že se zájemci pohrnou.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.