Přišli jste o práci? Víme, co dělat jako nezaměstnaný!

Osud se k vám otočil zády a vy jste přišli o práci? Je jedno, jestli jste ji měli rádi, nebo na ni pravidelně nadávali. Být najednou bez příjmu rozhodně není záviděníhodná situace – to ani omylem.

Pakliže jste dostali padáka a ocitli se bez práce, pak možná nevíte, co vlastně byste teď měli dělat. A víte co? Nevadí! My to víme a rádi vám to prozradíme!

Co dělat jako nezaměstnaný?

Berte to tak, že jste si vzali nedobrovolnou dovolenou. Vyhazov z práce rozhodně nepovažujte za trest. Přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme, co dělat jako nezaměstnaný. S našimi tipy tuhle životní etapu určitě hravě překonáte!

Za prvé: hlavně klid

Nejdříve rada nad zlato: klídek a pohoda! Přišli jste o práci, ale určitě víte, že ne nadarmo se říká: když nejde o život, jde o…však to znáte. Proto zůstaňte dobře naladění, protože práce byla, je a bude. A pro vás se určitě taky něco najde!

Za druhé: zažádejte o podporu

Po vyhazovu z práce máte nárok na to, abyste požádali o podporu v nezaměstnanosti. Možná vám to vaše ego nedovolí, abyste šli potupně žádat, ale právo na to máte, tak proč přenechávat peníze jiným, kteří práci nemají a ani ji aktivně nehledají?

Za třetí: hledejte

Možná jste aktuálně bez práce a co si budeme povídat: nemusíte nikam chodit, nemusíte ráno vstávat, nikdo na vás nekřičí (kromě partnerky) a nejste pod tlakem, že nestíháte termín.

Inu, taková pohoda by se líbila každému a hodně rychle se na to zvyká. Jenže bez práce nejsou koláče a ani peníze, proto neusněte na vavřínech a začněte hledat!

Za čtvrté: obnovte kontakty

Člověk s kontakty se má vždy daleko lépe nežli člověk, který žádné kontakty nemá. To je dávno známá fakt. Kontakty můžete oprášit a ozvat se lidem ze svého bývalého zaměstnání, případně můžete vytvářet kontakty nové.

Nikdy nevíte, který z kontaktů vám přihodí zajímavou možnost a nabídku, která se nebude dát odmítnout.

Za páté: udělejte si jasno

Během pohovorů a čekání na novou práci můžete volný čas využít nějak smysluplně: třeba k tomu, abyste si ujasnili, co od života nadále očekáváte. Dostali jste padáka a tím skončila určitá část vašeho života.

Nyní před sebou máte další a záleží jen na vás, jak se jí chopíte. Proto určitě není na škodu vědět, čemu se chcete nadále věnovat nebo jakým směrem se chcete vydat.

Za šesté: vylepšete si životopis

Životopis je v dnešní době nedílnou součástí každé žádosti o práci. Možná je ten váš už stoletý a zasloužil by si trochu pozornosti. Měli byste si uvědomit, že životopis je úplně první kontakt mezi vámi a potencionálním zaměstnavatelem.

Pakliže ho vaše „cívíčko“ nezaujme, pak vám nedá šanci udělat další krok. Když ale svůj životopis vyšperkujete, pak zvýšíte své šance, že se dostanete minimálně do druhého kola.

Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.