Ty nejdražší dárky, co kdy kdo dostal. Kolik asi stály?


Existují události, na kterých se dary považují za nezbytné, jako jsou například svatby, narozeniny a mnoho dalších. Každý chce svým blízkým darovat něco zvláštního a nezapomenutelného. Většinou si lidé myslí, že dary nejsou posuzovány podle jejich finanční hodnoty, ale podle toho, jak velkou radost udělají obdarovanému. Lidé, kteří dávají extrémně drahé dary, jsou samozřejmě ti nejbohatší z nás. Ale i oni chtějí jejich prostřednictvím vyjádřit své pocity.

Bronzová socha Romana Abramoviče

Je to velmi šťastná dívka, bývalá přítelkyně nejbohatšího člověka na světě, a to nejen proto, že dostala bronzovou sochu za téměř 14 miliard dolarů. Abramovič jí také daroval některé obrazy, vcelku asi za 120 milionů dolarů. Podrobnosti o jejich vztahu i darech byly po celém světě tématem televizního zpravodajství. Pěkné je, že se dárky vztahují k umění, to je samo o sobě hodné ocenění. Vztah ke kultuře mezi současnými boháči je spíše vlažný.

Ra 1

Anketa: Který dárek by nejvíce potěšil vás?

Celkem hlasů: 736

Ra 1 je velmi slavný indický film, ve kterém hraje Shahrukh Khan a Kareena Kapoor. Snímek se stal absolutním hitem po celém světě. Po obrovském úspěchu se Shahrukh khan rozhodl věnovat členům filmového štábu drahé dary, kterými byla zcela nová auta BMW7. Nešlo jen o drahý dárek, ale také velmi luxusní. Navíc to bylo poprvé, kdy někdo na světě dal tak drahou věc mnoha lidem najednou, což má velkou váhu! Náklady na každé auto byly téměř 10 milionů dolarů.

19. patro v Burj Khalifa

Burj Khalifa je slavná nejvyšší budova v Dubaji. Shilpa Shetty je známá a úspěšná žena, a navíc je vdaná za velmi bohatého podnikatele Raje Kundru. A tak jí manžel věnoval byt v proslulé budově. Zpravodajci všech zemí se dárkem zaobírali, protože Burj Khalifa je nejen slavná a nejvyšší, ale také nejdražší budova na světě. Lidé za své milované opravdu neváhají utratit miliardy!

Kohinoor

Jde o nejkontroverznější dárek na světě, protože o něm není žádný důkaz. Říká se, že Raja Duleep Singh daroval tento vzácný diamant královně Alžbětě jako symbol respektu. Kohinoor je stále považován za nejdražší diamant na světě, a nyní je také důležitou součástí její koruny. Náklady na tento vzácný dárek byly téměř 13 milionů dolarů a dodal krásu i cenu britským korunovačním klenotům.

Diamant pro Elizabeth

Elizabeth Taylor je celosvětově známá osobnost a během svého života získala mnoho vzácných darů. V roce 1972 ale získala dárek nejdražší, a to od svého manžela, který ji věnoval krásný a vzácný diamant. V té době byla jeho cena téměř 1.050.000 dolarů. Krásný dárek ke čtyřicátinám krásné ženy zůstane navždy v paměti.

A nesmíme opominout dar nejvzácnější, byť ne nejdražší, ale památný a symbolický. Město Taj Mahal, které věnoval Šah Jahan své manželce Mumtaz. Nyní je tento dar považován za symbol lásky!

Autor: Karel Mareš


Share on facebook
Sdílet na FacebookuDalší zajímavé články
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.